Autor: WABERSICH Konrad Waldemar
Tytuł: Zadni staw (1982)
Technika: olej, płyta
Wymiary: 36,5 x 46,5 cm
Wymiary z oprawą: 45 x 55,5 cm
Sygnowany p.d.: "Wabersich"
Autorski opis na odwrocie.
OPIS PRACY:
Praca Konrada Waldemara Wabersicha przedstawia tytułowy widok na południowy brzeg Zadniego Stawu w pochmurny, październikowy dzień. W oddali rozciąga się daleka panorama Tatr. Zastosowana przez Wabersicha perspektywa powietrzna buduje głębie w kompozycji. Faktura pracy jest gładka i lekko lśniąca. Artysta bardzo dobrze uchwycił jesienny nastrój w Tatrach z jego chłodnym, lekko zamglonym powietrzem.