Autor: SETKOWICZ Adam
Tytuł: Na polowaniu
Technika: olej, płótno (dublowane)
Wymiary: 47 x 97 cm
Wymiary z oprawą: 69 x 119 cm
Sygn. l.d.: „A. Setkowicz”
OPIS PRACY:
Tematem
obrazu Adama Setkowicza jest zimowe polowanie, a właściwie scena tuż
przed wyruszeniem na łowy. Głównym elementem kompozycji jest grupa
myśliwych stojąca obok dwóch zaprzęgniętych w sanie koni. Rozmawiający
mężczyźni ogrzewają swoje dłonie przy rozpalonym na polanie ognisku,
towarzyszą im gotowe do nagonki psy myśliwskie. Na dalszym planie, po
prawej stronie pracy widoczne są kolejne sanie i oczekujący na kompanów
kolejni myśliwi. Obraz został namalowany na charakterystycznym dla
twórczości Adama Setkowicza, wydłużonym horyzontalnie, „dywanowym”
formacie płótna. W pracy wyczuwalne są echa inspiracji sztuką Juliana
Fałata.