20

Stefan BUKOWSKI (1878-1929), "Pasterki"

Estymacje: 1 092 - 1 747 EUR
Autor: BUKOWSKI Stefan
Tytuł: Pasterki

Technika: olej, płótno
Wymiary: 60,5 x 80 cm
Wymiary z oprawą: 74 x 94 cm

Sygn. p.d.: „Stefan Bukowski"

OPIS PRACY:

Obraz Stefana Bukowskiego przedstawia tytułowe pasterki odpoczywające na łące z pasącymi się wokół nich kozami. Młode dziewczyny ubrane są w barwne, wiejskie stroje, a ich twarze i głowy chronią przed promieniami letniego słońca jaskrawe chusty. Praca namalowana została w żywej, stosunkowo jasnej gamie barwnej, krótkimi pociągnięciami pędzla i grubą warstwą gęstej farby. Sielankowy nastrój omawianej sceny jest znamienny dla obrazów, w których artysta podejmował tematykę życia polskiej wsi.

III Aukcja Dzieł Sztuki
26 maja 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
983 EUR
1 092 - 1 747 EUR
Cena końcowa
1 026 EUR
104%
Wyświetleń: 148 | Ulubione: 1

Krakowski Dom Aukcyjny®

III Aukcja Dzieł Sztuki
26 maja 2020 CEST/Warsaw

Krakowski Dom Aukcyjny®
Krakowski Dom Aukcyjny®
ul. Starowiślna 14
31-032 Kraków
+48124218190
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte